• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Britney Spears Island Fantasy Body Mist 236ml

Britney Spears Island Fantasy Body Mist 236ml

Compare
This particular fragrance is first and foremost aimed towards women. If you're having trouble picking a fragrance, this Britney Spears body mist could be what you're after.

·

Popularity

88

in

Body Mists
From 3 payments of £1.66/mo. with
AD

From Cosmetify

Britney Spears Island Fantasy Body Mist 235ml

£2.95 shipping, 3-6 days
£5.30

Direct Cosmetics

Britney Spears Island Fantasy Britney Fine Fragrance Mist 236ml Britney Spears

Lowest price

·£2.95 shipping, 3-5 days
£4.99

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 68 Perfume Mist 240ml
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 68 Perfume Mist 240ml
£23.50
£97.92/L
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 40 Body Mist 90ml
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 40 Body Mist 90ml
£14.30
£158.89/L
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 68 Perfume Mist 90ml
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 68 Perfume Mist 90ml
£14.60
£162.22/L
Sol de Janeiro Cheirosa 59 Perfume Mist 90ml
Sol de Janeiro Cheirosa 59 Perfume Mist 90ml
£18.75
£208.33/L
Sol de Janeiro Ipanema Sunrise Cheirosa Perfume Mist Set 120 ml
Sol de Janeiro Ipanema Sunrise Cheirosa Perfume Mist Set 120 ml
£26.25
Sabrina Carpenter Sweet Tooth Cherry Baby Body Mist 236ml
Sabrina Carpenter Sweet Tooth Cherry Baby Body Mist 236ml
£6
£25.42/L
Victoria's Secret Pure Seduction Body Mist 250ml
Victoria's Secret Pure Seduction Body Mist 250ml
£14.95
£59.80/L

Reviews

Product details

Lowest price for Britney Spears Island Fantasy Body Mist 236ml is £4.99. This is currently the cheapest offer among 14 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Made by Britney Spears
  • 236 ml bottle
  • Britney Spears Fantasy
  • For women

This Britney Spears women's fragrance is a body mist. The perfume oil concentration in body mists is just between one and three percent, whereas an eau de parfum, for example, can have as much as 20 percent. This makes body mists an alternative for someone looking for a scent that's not quite as potent and more delicate. This particular fragrance is from the Britney Spears Fantasy series.

It's not the largest packaging you'll see, the total volume is 236 ml. This should, however, last you a little while before you have to stock up.

The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features your'e looking for it could be a great purchase. In our price listing you can get quick overview of the different prices and right now Island Fantasy Body Mist 236ml has a lowest price of £5.

Compare:

Features

Product

Product nameBritney Spears Island Fantasy Body Mist 236ml
BrandBritney Spears
TypeBody Mists

Additional Info

Created at PriceRunner2017-11-16

Product Properties

SeriesBritney Spears Fantasy
GenderFemale
Volume236.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.