Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

In-ear headphones from Audeze that both fit well and have good sound isolation. No matter what you're using them for, we're sure you'll find them to your satisfaction.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Audeze iSINE20 is £549.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Audeze iSINE20 are a perfect choice if you love to listen to music. They plug in with a cord for highest possible audio quality and have a simple and intuitive design.
The in-ear design means that the buds sit comfortably in your ear and the compact size makes them handy to carry with you.
With some really good headphones, workouts becomes a lot more fun. This model lacks built-in buttons to adjust the volume. This is, however, easily done on your computer or phone.
This is a product with a current lowest price of £549. It has a very good average grade of 4.3 out of 5, which means other buyers have been very pleased with the product. Life is too short to experience music through bad headphones.
Product | |
|---|---|
| Product name | Audeze iSINE20 |
| Brand | Audeze |
| Type | Headphones |
Type | |
| Type of Headphone | In-Ear |
| Gaming Headset | No |
Product Properties | |
| Colour | Brown |
Audio Features | |
| Impedance | 24.0 ohm |
| Speaker Configuration | 2.0 (stereo) |
| Frequency Response (min) | 10.0 Hz |
| Frequency Response (max) | 50000.0 Hz |
Connections | |
| Connector on Cable | 3.5mm |
Features | |
|---|---|
| Foldable | No |
| Microphone | No |
| Background Noise Activation | No |
| Wireless | No |
Design | |
| Acoustic Seal | Semi Open |
Sustainability Information | |
| Sustainability Attributes | Vegan |
Measures | |
| Weight | 20.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-11-28 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .